کدخبر : 5476
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۴

دلالان گیلانی و فروش عسل تقلبی در اردبیل

رئیس انجمن ملی عسل ایران به فروش عسل‌های تقلبی در مسیر گردشگری اردبیل – سرعین با حضور دلالانی از استان همجوار گیلان اشاره کرد و افزود: متاسفانه مسئولان شهرستان نیر به موضوع جمع‌آوری عسل‌فروشی‌های کنار جاده اعتقاد نداشته و در این مسیر اختلال به وجود آورده است.

مدنیت نیوز- سرویس اقتصادی: رئیس انجمن ملی عسل ایران گفت: سالانه ۷۰ هزار تن عسل در کشور تولید می‌شود که ۲۵ هزار تن آن مربوط به استان اردبیل است.

عبدالرضا بیگناه در جلسه شورای گفت‌و گوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل اظهار کرد: انجمن عسل پنج سال است با محوریت و مرکزیت استان اردبیل فعالیت می‌کند اما ما همچنان با چندین مشکل اساسی که به صنعت تولید عسل در کشور ضربه وارد می‌کند، روبه‌رو هستیم.

وی تصریح کرد: سالانه بیش از ۱۰ میلیون مسافر به استان اردبیل سفر می‌کنند و خواستار تهیه عسل ناب سبلان با برند مشخص هستند اما ما تاکنون نتوانستیم همچون سوهان قم و گز اصفهان فضایی فراهم کنیم تا بهترین تولید عسل سبلان در کارخانه‌های معتبر و استاندارد اردبیل انجام شود.

رئیس انجمن ملی عسل ایران با انتقاد از تداوم حرکت نامناسب فروش عسل به شکل تقلبی در مسیر جاده‌های گردشگری استان اردبیل گفت: ما در حالی که در مقطع رتبه ممتاز کیفیت و کمیت تولید عسل را داشتیم اما امروز این جایگاه به رتبه سوم تنزل پیدا کرده و برخی عسل‌فروشی‌های تقلبی برند عسل سبلان را نامعتبر کرده‌اند.

بیگناه به فروش عسل‌های تقلبی در مسیر گردشگری اردبیل – سرعین با حضور دلالانی از استان همجوار گیلان اشاره کرد و افزود: در سال‌های اخیر اقدام جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی در جمع‌آوری عسل‌‌فروشی‌های بین راهی مؤثر بوده اما برخی مسئولان نیر به موضوع جمع‌آوری عسل‌فروشی‌های کنار جاده اعتقاد نداشته و در این مسیر اختلال به وجود آورده است.

وی به ورشکستگی چندین کارخانه تولید عسل در اردبیل به شکل محدود اشاره کرد و ادامه داد: هر چند بر فعالیت کارخانه‌ها مسؤولان دامپزشکی و غذا و دارو رسیدگی می‌کنند اما شاهد عرضه شهدهایی به بازار هستیم که بی‌کیفیت و نامرغوب عرضه شده و گاه با عناوین مختلف همچون عسل سیاه ملکه و یا عناوین دیگر به این صنعت و اعتبار لطمه وارد می‌شود.

بیگناه بیان کرد: باید به سمت بسته‌بندی و تولید با کیفیت با تکنولوژی‌های مناسب و عرضه محصول در بهترین فضای گردشگری اقدام کنیم چرا که کنار جاده محل مناسبی برای فروش عسل به عنوان برند تولید محصول استان اردبیل نیست.

ساوالان خبر

موافقمدلالان گیلانی و فروش عسل تقلبی در اردبیل(1)مخالفمدلالان گیلانی و فروش عسل تقلبی در اردبیل(0)
مطالب مرتبط
دیدگاه شما