کدخبر : 5369
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶

افشای راز آتش سوزی پلاسکو از زبان قاضی شهریاری

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران: عاملان آتش سوزی پلاسکو پس از تحقیقات نهایی اعتراف کردند.

مدنیت نیوز- سرویس حوادث: قاضی محمد شهریاری در گفتگو با خبرنگاران افزود: پس از تحقیقات نهایی مشخص شد آتش‌سوزی از فروشگاه تولید پوشاک «نسترن» واقع در طبقه دهم ساختمان پلاسکو آغاز شده است.

وی گفت: در زمان وقوع حادثه، مالک و ۲ کارگر وی شناسایی شدند و این افراد در ابتدا هرگونه دخل و تصرف در وقوع آتش‌سوزی را انکار می‌کردند و مدعی بودند که از ساعت ۶صبح در مغازه‌شان حضور داشتند.

قاضی شهریاری تصریح کرد: در نهایت این افراد در یکی دو روز گذشته اعتراف کردند که از مهتابی داخل سقف یک سیم روکار با متراژ حدود ۱۰ الی ۱۵متر کشیده و آن را ابتدا به یک یخچال وصل کرده و برخی روزها هم با اتصال به یک هیتر برقی خود را گرم می‌کردند.

سرپرست دادسرای جرائم جنایی تهران تاکید کرد سیم‌ها در نهایت به علت بار الکتریکی زیاد آتش می‌گیرد و به دلیل وجود حجم زیادی از پارچه و لباس، آتش‌سوزی شروع می‌شود.

وی گفت: این ۲ کارگر از کسانی که در طبقه هشتم مشغول مراسم زیارت عاشورا بودند می‌خواهند که به آنها کمک کنند اما به علت حجم بالای آتش‌سوزی، این افراد موفق به اقدام مربوطه نمی‌شوند و نهایتاً آن حادثه عظیم رخ می دهد.

قاضی شهریاری تاکید کرد: با اعتراف این دو نفر فرضیه عمدی بودن حادثه از بین رفت، اما میزان قصور و تقصیر سایر عوامل دخیل در این حادثه در دست بررسی است.

ساعت ۷:۵۹ پنجشنبه ۳۰ دی امسال ساختمان تجاری پلاسکو طعمه حریق شد.

آتش نشانان در همان دقایق اولیه از ۱۰ ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند و با وجود ساعتها تلاش برای اطفاء حریق در ساعت ۱۱:۳۳ دقیقه این ساختمان تجاری به طور کامل فرو ریخت.

بیش از ۹ روز آوار برداری به طول انجامید و پیکرهای ۱۶ اتش نشان و ۴ شهروند مفقود شده کشف شد.

موافقمافشای راز آتش سوزی پلاسکو از زبان قاضی شهریاری(1)مخالفمافشای راز آتش سوزی پلاسکو از زبان قاضی شهریاری(0)
مطالب مرتبط
دیدگاه شما